Duplexná klietka

wabentasche_logo

Izolátory na rámikovú mieru B sú už dostupné vo včelárskej predajni Baraník - Cabaj - Čápor.

Duplexná klietka slúži na obmedzenie matky v plodovaní, aby včelári mohli ľahko znížiť počet plodových buniek len na dva plodové rámiky (napr. už v polovici júla).

Týmto spôsobom je možné kompletne ošetriť prístrojom Varroa Controller väčší počet včelstiev a to v čase, kedy je vo včelstve množstvo ploduje, ale je potrebné vykonať letné ošetrenie, v druhej polovici júla. Zimná generácia včiel bude vychovávaná v zdravých včelstvách!

Detailný popis duplexnej klietky a jej použitie je vysvetlené v novom vydaní (2015) Príručky o tepelnom ošetrovaní (dostupná aj v slovenskom jazyku). Montážny návod na zloženie duplexnej klietky si môžete stiahnuť tu: Montazny Navod DWT - SK_up

Duplexný izolátor je kompletne vyrobený z hliníka a je možné ho ľahko čistiť a dezinfikovať parou. Pozrite si video o použití a výhodách duplexnej klietky.

Objednať si duplexný izolátor môžete v baleniach po troch, šiestich, deväť, dvanásť alebo viac kusových baleniach (vždy násobky troch). Predajná cena závisí od počtu objednaných kusov, a to nasledovne:

MnožstvoCena: B - SK, Zander EHM/DNM,ÖBW, 2/3 Langstroth a Adamec

Cena: Dadant orig./Blatt/mod./US, Zander- and EHM- Jumbo/ NOVINKA: ZaDant

od 3 kusov€ 34,50 /kus (na rámiky B - SK) € 38,70
od 6 kusov€ 32,00 /kus (na rámiky B - SK) € 36,40
od 12 kusov€ 30,90 /kus (na rámiky B - SK) € 35,50

Všetky ceny sú vrátane DPH a platia od 1.1.2019 do 31.12.2019.

Ceny za dopravu závisia od počtu objednaných balení. Pri objednávkach 18 a viac kusov je doprava zadarmo v rámci územia SR.

Každá duplexná klietka pozostáva z 5 častí, ktoré je potrebné poskladať podľa montážneho návodu (na stiahnutie tu: Montazny Navod DWT - SK_up). Zloženie klietky trvá približne 2 min., je veľmi jednoduché a nepotrebujete k tomu žiadne náradenie.

Ak už je klietka raz poskladaná, nedoporučuje sa ju opäť rozkladať.

Pri objednávaní duplexných klietok, prosím, použite tento objednávkový formulár DWT_order-form_EN